מתברר שישנה פקודה בפלאפון שלי שכאשר אתה לוחץ עליה מתחילים לחייב אותך ב-20 שקל לחודש, ולא מפסיקים עד שאתה מתקשר לצעוק עליהם.
פלאפון לא מפסיקה להפתיע – כשבדקתי את החשבון החדש שלי גיליתי שם שני חיובים שאף פעם לא אישרתי – אחד על גיבוי מספרי טלפון, ואחד על שירותי GPS. אלו חיובים של 25 שח בחודש, שזה בדיוק הסכום שהוא מספיק קטן כדי שלא תרגיש בו כשאתה משלם 300-400 שח חשבון טלפון, אבל מספיק גדול כדי שיהיה שווה את המאמץ שלהם.

הסיפור המלא:
אז בדקתי החודש את החשבון, לראשונה מזה חודשיים, ולהפתעתי גיליתי שני חיובים שלא נחוצים לי – על גיבוי מספרי טלפון (5 שח) ועל GPS (20 שח).
התקשרתי לשירות הלקוחות והם אמרו שאת הגיבוי הטלפוני אני ביקשתי. זה לא נשמע סביר – הרי הפואנטה בנוקיה המאד יקר שקניתי היא שהוא מסתנכרן עם אאוטלוק וכל החומר שבו מגובה. מצד שני התאריך שבו לטענתה הזמנתי אתהשירות הוא ביום שבו נדפק לי המכשיר ופלאפון החליפו לי אותו במכשיר פגום, אז ייתכן באמת שאישרתי להם לעשות את זה חד פעמית והם הבינו שאני משר להם לחייב אותי קבוע. זה עקום, זה מגעיל, אבל ייתכן שזה לא רמאות.
[node:complaints]
הסיפור של הGPS מעצבן יותר. מכיוון שאני יודע בוודאות שהם הציעו לי אותו חמש פעמים (כל פעם שאני מתקשר אליהם), ושאני סירבתי כל פעם (ירשתי מאמא שלי כושר ניווט שהרבה ציפורים נודדות היו מקנאות בו) היה לי ברור שמשהו פה מאד מסריח. אחרי בירור הסתבר שיש בין מעמקי התפריטים של המכשיר גם פקודה שנקראת ניווט, ושאני פעם לחצתי עליה כדי לראות מה זה. כשראיתי שזה ה-GPS ביטלתי אותה, אבל מבחינת פלאפון המלכודת נסגרה בנקישה והמונה התחיל לרוץ.
האם היתה הודעה על המסך שאני מחוייב? לא

למעשה הם לקחו לעצמם את הזכות לשים כפתור ללא הסבר שברגע שלוחצים עליו הם מתחילים לחייב אותך ב-20 שח בחודש, ואם אתה לא בוחן טוב את החשבון (ולא כולנו בוחנים טוב את החשבון) אתה עלול פשוט לפספס את זה. החיוב הזה ממשיך לרוץ בין אם אתה משתמש בשירות או לא.
הייתי אומר שזה לא ייאמן, אבל כבר נתקלתי בפלאפון במספיק מקרים כאלו כדי להפוך לאדם מאמין. מאמין להכל.
[node:20]

 

ובנושא אחר לגמרי, אם אתה מעוניין ללמוד ולדעת איך להתגבר על פחד קהל, אפשר לעשות את זה.