מסתבר שיש ייתרון לימי מיתון – המון חברות פושטות רגל ומוכרות את הריהוט המשרדי שלהן בזול. חברה בשם TWOKINGS.CO.IL מתמחה בלקנות את הריהוט הזה ואז למכור אותו בקצת-פחות-זול. הייתרון הוא מבחר עצום ומחיר זול. החסרון הוא שהכל יד שניה, ושצריך להנמיך ציפיות לשירות ואולם תצוגה.
וכשיש בעיה עם חלפים, אתה תלוי ברצון הטוב שלהם. במקרה שלי הוא היה מספיק טוב, אבל לקח הרבה זמן להשיג אותו.

הסיפור המלא

הייתי צריך לרהט כיתה להשכרה ברמת גן, והיה לי תקציב די מוגבל. אבא שלי הציע לי לחפש ריהוט משרד מיד שניה, וחיפוש באינטרנט הגיע אל החבר’ה מטו-קינגס. יש להם מחסן ענק שיושב במרתף תת-קרקעי ומאובק באזור התעשיה של ראשון. מהרגע שאתה מתרגל לעובדה שמלוכלך שם, ושצריך לבחור כל חלק מהריהוט בנפרד (משטח לשולחן בנפרד, רגליים לשולחן בנפרד וכד’) ולנסות לדמיין את הכל ביחד כדי להחליט, אז אתה מגלה שיש דילים ממש שווים לריהוט באיכות טובה מאד. יש שם עשרות סוגים שונים של שולחנות, מאות כונניות, וכל סוג של שמונצעס משרדי ממחיצות אופן-ספייס ועד תמונות קיר.

הרכישה

קניתי ארון ספרים, שולחן כתיבה, כוננית מגירות ומקרר משרדי – כולם בצבעים תואמים ומרשימים, וכן שני לוחות מחיקים ושני לוחות שעם. שילמתי בערך שליש ממה שהיה עולה לי באופיס דיפו או באיקאה, כולל 250 שח הובלה לרמת גן. היתה אבל בעיה עם ההובלה. אמרו לי שהיא תגיע בשתיים. בשלוש התקשרתי ואמרו שהיא כרגע יצאה. בארבע התקשרתי שוב ואמרו לי שהיא תיכף אצלי. בחמש התקשרתי שוב והתחלתי לצעוק. הסבירו שהוא נתקע אצל לקוח אחר. העליתי אוקטבה (היה לי שיעור ללמד בשעה שש וחצי). הבטיחו שיגיע תוך חצי שעה.
עכשיו התקשרתי כל חמש דקות, ובאמת ברבע לשש הם הגיעו. הם התחילו להרכיב והיו רק באמצע כאשר התלמידים כבר נכנסו, אז הם לא הרכיבו את הלוחות.

השירות

למחרת התקשרתי וביקשתי לתאם התקנה ללוחות. הזמנתי באותה הזדמנות גם שלוש כונניות ספרים ותמונה לקיר. גם הפעם המשלוח התעכב עד שהתחלתי לצרוח עליהם, וגם הפעם הוא הגיע רק כשכבר היו תלמידים באולם, וגם הפעם הם לא התקינו את הלוח.

למחרת שוב התקשרתי. הפעם החלתי ישר עם הצעקות. הבטיחו שיגיעו למחרת בערב להתקין. לא הגיעו. אחרי יומיים כן הגיעו, הסתכלו על הקיר ואמרו שזה קיר בטון ולא קיר גבס אז אי אפשר לתלות. הלכו.
התקשרתי שוב, חמש פעמים, עד שענו לי. שאלתי האם יש צורך לערב עורכי דין כדי שהלוח ייתלה.
למחרת בערב הבעלים הגיע בעצמו ודאג שהלוח יורכב. במהלך היום התקשרתי אליו כמה פעמים, וכל פעם הוא היה בחנות אחרת לציוד בניה, ונתן לי לדבר עם בעל החנות כדי להסביר איזה לוח ואיזה מתלים צריך.
מתברר שהלוח היה אמור להגיע עם מחבר מיוחד, וכאשר הוא נמכר להם מהחברה פושטת הרגל, המפרקים לא לקחו את המחברים. עכשיו הבעלים היה חייב להתרוצץ בכל דרום תל-אביב כדי למצוא את הספק המקורי ולקנות ממנו מחברים חדשים. הם עלו יותר ממה שאני שילמתי על הלוח המשומש.

המסקנה

בקיצור, הוא באמת עשה המון מאמץ כדי לפתור לי את הבעיה, והבעיה אכן נפתרה, והמחיר אכן היה נמוך. אבל הנשמה קצת יצאה לי בדרך, לכן אני יכול להגיד שאני כנראה אמשיך לעשות איתם עסקים, אבל רק כאשר אני לא לחוץ בזמן.