אף אחד לא הולך לקניון איילון בשביל ארוחות גורמה.  יש משהו בקניונים בכלל ובקניון איילון בפרט שגורם לחוויית האוכל שם להיות המונית וזולה – אולי זה החוסר-טבעיות או שזה ההמונים הצועקים, אבל איכשהו תמיד מרגיש לי שמקדונלדס זה בערך As good as it gets.

ועדיין, זה שאין אוכל איכותי בקניונים לא מונע מקניון איילון לדרוש מחירים של מסעדות פאר גם על מסעדות בינוניות, המציעות אוכל המוני ושירות גרוע.  למעשה, אחרי חוויה מביכה בשבוע שעבר השתכנעתי בוודאות שאני לא מתכוון יותר להגיע רעב לקניון, וממליץ גם לכם.

מתברר שבסניף שיפודי התקווה בקניון יש כמה מנות ‘עסקיות’, אבל לא מהסוג שהן עסק משתלם, אלא מהסוג שעולה כמו כרטיס במחלקת עסקים.

הכי זולה מביניהן – מנה בשרית וסלטים חופשי, עולה 65 שקלים.  זו אותה מנה שאגב, עולה 50 שח בסניף שלהם בהרצליה פיתוח (לא מקום זול במיוחד, כידוע). זה לא שהמחיר היה מחוץ להישג היד שלנו, אבל הרגשנו שממש מנסים לדפוק אותנו, אז החלטנו לנסות מקומות אחרים, ואחרי סבב התברר שהכל מאד יקר, ומצאנו את עצמנו יושבים ב’קפה קפה’ שנמצא ליד בתי הקולנוע ומעל מתחם המזון המהיר.

כאן התברר שמעבר למחירים המופקעים (47 שקל לסלט טונה ללא תוספות) יש גם בעיה של שירות מאד בעייתי.  המלצר הסתובב עם טי שירט מלוכלכת ומבט של מישהו שרק חזר מהודו (או עישן חומר שהגיע משם).  הוא לקח את ההזמנה למנה עיקרית בלי להגיד לנו שיש תוספות כלולות ולשאול איזו נרצה.  היינו צריכים לבקש 4 פעמים עד שקיבלנו כוס מים, ואפילו כשביקשנו חשבון קיבלנו את הספח של האשראי בלי עט לחתום, והיינו צריכים (יחד עם המלצר המעופף) לפנות לכמה שולחנות נוספים עד שמישה נתן עט.

חשוב לי להדגיש שלא היה מדובר ביום עמוס במיוחד, בחג או בחופשה, אלא ביום חמישי בשעה שתיים בצהרים.