“אז בסוף עשיתי את השידרוג אצלם, והם השיגו את מה שהם רצו- אבל אני מזהיר את כל מי שקורא את הדף הזה ושוקל לעשות איתם עסקים שיש לחברה הזו (ולנציגים שלה במרכזי השירות ובטלפון) זיכרון מאד סלקטיבי לגבי אופן ההסכם שלך איתם. חמור מכך, בהסכמים הללו יש המון סעיפים קטנים שאין לנו דרך ממשית לדעת באיזו סיטואציה הם ייפעלו נגדנו, ולכן אנחנו צריכים לסמוך על הרצון הטוב והאינטגריטי של החברה. פלאפון הראתה שלסמוך עליה תהיה טעות.”

רציתי לשדרג בפלאפון, וזו כבר היתה טעות

רציתי לשדרג את המכשיר הישן שלי ברשת פלאפון למכשיר חדש, נוצץ ודי יקר (סמארטפון מדגם נוקיה E71 ). עשיתי כמה בירורים לגבי מחיר, אפשרויות שידרוג ומה ייקרה עם המכשיר הישן שלי שעדיין לא גמרתי לשלם עליו (מוטורולה Q, חרע של מכשיר אבל זה לפעם אחרת). נתנו לי כמה הצעות שכולן חייבו אותי להמשיך ולשלם את כל התשלומים שהיו, והכי טובה מבין ההצעות היתה לעבור למסלול העיסקי בגלל שיש לי גם עסק.

הסבירו לי שמעבר למסלול העיסקי מחייב אותי לבטל את המנוי הקיים ולשלם את יתרת התשלומים על הגרוטאה בבת אחת, ושכדאי לי לחכות לאמצע פברואר כי אז נגמרת תקופת ההתחייבות של שנתיים על מבצע הדקות.

באמצע פברואר בדקתי שוב את המחירים, והתברר לי שהמחיר הכי טוב לדגם הזה הוא אצל סלקום, ושהפער משמעותי (סלקום זולים ב50 ש”ח לחודש, וגם נותנים מסך “19 מתנה). החלטתי שהעסקה טובה, וניגשתי לפלפאון כדי להעביר את המכשיר שלי על שם אחי הקטן, ושם ביצעו את הפעולה והסבירו לי שכשאני מבטל את הקו אני אצטרך לשלם את ייתרת התשלום. בשלב ההוא עוד לא ביטלתי את הקו כי רציתי לנייד את המספר ולכן רק העברנו את המכשיר על שמו.

בשישי בבוקר ניגשתי לסלקום וכשפניתי לפלאפון משם הם שלפו לי מאיפהשהו טענה על זה שהתחייבתי להם על הקו ל-3 שנים נוספות. אין לי מושג מאיפה הם המציאו את זה פתאום (כי בחשבונית שלי כתוב שההתחייבות נגמרת באמצע פברואר) ומה שבאמת עיצבן אותי זה שהם הבטיחו לפקסס לי את החוזה שבו לטענתם חתמתי על זה ועברו מאז שלושה ימים ולא קיבלתי אותו. חמור מזה, החוק הרי אוסר כיום להחתים לקוח על התחייבות לשלוש שנים (מקסימום 18 חודש) אבל הם טוענים שעל ההסכם שלי החוק הזה לא חל.

אז בסוף עשיתי את השידרוג אצלם, והם השיגו את מה שהם רצו- אבל אני מזהיר את כל מי שקורא את הדף הזה ושוקל לעשות איתם עסקים: יש לחברה הזו (ולנציגים שלה במרכזי השירות ובטלפון) זיכרון מאד סלקטיבי לגבי אופן ההסכם שלך איתם. חמור מכך, בהסכמים הללו יש המון סעיפים קטנים שאין לנו דרך ממשית לדעת באיזו סיטואציה הם ייפעלו נגדנו, ולכן אנחנו צריכים לסמוך על הרצון הטוב והאינטגריטי של החברה. פלאפון הראתה שלסמוך עליה תהיה טעות.