לא חכם לנסוע לאילת עם רכב שיש לו בעיות סוללה.  כזה שמתניע פעם כן פעם לא. אבל אם כבר יצאת עם רכב כזה אז המקום הנכון להיתקע בו, מסתבר, הוא תחנת דור אלון במחלף דבירה כי יש בחנות אלונית שם כמה עובדים עם נשמה שמוכנים לצאת מגידרם לסייע.

אז לילה לפני ליל הסדר ירדנו לאילת עם יונדאי בעייתית, ובדור אלון דבירה עצרנו לתדלק את הרכב בבנזין ואת עצמנו בקפה. כשחזרנו לרכב גילינו שכמו שהוא עושה מדי פעם, הוא מסרב להתניע.

נכנסנו לחנות אלונית ושאלנו את המוכרים אם מישהו מהם יכול לעזור.  הם היו שלושה, ושלושתם קפצו לעזור.  בשביל ארבע לפנות בוקר הם היו עירניים להפתיע (בטח כי היה רמדאן והם היו צריכים כבר לקום לארוחה המפסקת של הצום) אבל אחד מהם הלך להביא כבלים, אחד הלך להביא רכב, ואחד הלך לכוון מכוניות שעמדו מאחורי היונדאי התקועה וצפרו.

ההתנעה לא הלכה טוב, ואולי בגלל השעה המאוחרת ואולי מסיבות אחרות עשינו תקלה רצינית שגרמה לגיצים ואפילו קצת עשן.  הם לא התרגשו, ובלי לחץ הסבירו לנו איך לעשות את זה נכון, ואפילו לא הסכימו לקבל תשלום (אני כן התעקשתי לקנות להם כבלי התנעה חדשים כי הישנים קצת נהרסו בתקלה שעשינו להם). בקיצור ממש ממש התרשמנו מהמקצועיות והיחס וממליצים לכל מי שצריך לתדלק לעשות את זה אצלם.

וגם הקפה היה ממש אחלה!