אין לי מושג איך זכוכית מגיעה לגביע של פרוזן יוגורט. כלומר, ברור לי איך ג’וק עלול להגיע לגלידה, או איך חתיכת זכוכית תגיע לפרוזן יוגורט המוגש בכוס, אבל איך היא תגיע לגביע קרטון?
עוד יותר אין לי מושג איך גלידריה יכולה להתווכח עם לקוח שיש זכוכית בגלידה שלו האם להחזיר לו את הכסף. כאילו, הם ממש רוצים כתבות בעיתון עם הכותרת “זכוכית בפרוזן של גלידת ויקטורי?”

הגלידה ביפו

אכלתי צהרים במסעדת אבו-על עבד ביפו (ממליץ מאד על הממולאים, אבל זה בפעם אחרת) והחלטתי אח”כ ללכת ברגל לגלידת ויקטורי כדי להוריד כמה קלוריות ולפנות מקום לקלוריות חדשות.

אחרי טיול של רבע שעה על רחוב יפת שעשה לי קצת נוסטלגיה הגענו לסניף יפו של גלידת ויקטורי. שני עובדים היו עסוקים, ומהעובדת הפנויה ביקשתי וקיבלתי פרוזן יוגורט עם דודבנים ואוכמניות שנראה די מבטיח, שילמתי 22 שקל (מחיר קצת צפוני, לא?) והתחלתי ללכת בחזרה.

הזכוכית בגלידה, ביפו

כעבור כחצי דקה, אחרי ארבע כפיות פתאום שמעתי רעש מוזר מהפה של עצמי – כאילו נשכתי חצץ. ‘מוזר’ חשבתי, ‘מה זה יכול להיות’. כעבור עוד שלושים צעדים מעל הגשר של רחוב יהודה הימית. (אגב מי חופר אותו בצורה כזאת?) שוב הרגשתי שנשכתי משהו קטן וקשה, והפעם זה כבר בטוח לא היה חתיכת קרח. התחלתי להסתכל טוב טוב על הגלידה ומצאתי חתיכת זכוכית קטנה. התחלתי לחטט עם האצבעות ומצאתי עוד שתיים.
עשינו אחורה פנה, חזרנו לויקטורי, ניגשתי לאותה עובדת ואמרתי לה שיש זכוכית בגלידה שלי. היא הסתכלה עלי כאילו היא לא מדברת עברית. אמרתי שוב שמצאתי חתיכת זכוכית בגלידה והרמתי את החתיכה. היא העמידה פנים שהיא עסוקה בקופה, אבל אחד הבחורים שמע אותי וניגש אלי. הראיתי לו את הפרוזן ואת חתיכות הזכוכית, והוא לקח אותם וביקש ממני להראות לו איזה טעמים היו בגביע שלי.
הוא שאל אותי אם אני ארצה גביע חדש.
אמרתי שאני לא רוצה פרוזן כי לא מתאים לי עם זכוכית ושאני צריך להסתכל על הגלידות הרגילות או שאני ארצה את הכסף בחזרה.

על זכוכית בגלידה מגיע החזר?

בשלב הזה העובדת התערבה ואמרה שאין כזה דבר ‘לקבל כסף בחזרה’. אמרתי לה שאני דווקא מצפה כן לקבל החזר והיא התחילה להתווכח אבל הבחור נתן לה מרפק קטן בצלעות ובאותו זמן חייך אלינו ואמר שאפשר לקבל גלידה או כסף ושלא נדאג. היא עברה להתווכח איתו בערבית, והם התחילו לעלות טונים כשכל שניה הוא מסתכל אלי בחיוך ומזמין אותי לבחור גלידה.
בסוף לקחתי רום-צימוקים, והוא גם החזיר לי עודף.
הגלידה היתה טובה. הטעם לוואי מהסיפור פחות…