האם יש משהו יותר מגעיל מאשר להגיד לאדם חולה להזדרז כי אתה רוצה לסגור, ואז כשהוא מגיע לדחות אותו בתירוצים דביליים במשך מספיק רגעים כדי שאפשר יהיה לטרוק לו את הדלת בפרצוף?
אם נתקלתם במשהו יותר מגעיל אל תספרו לרוקחת בקופת חולים כללית סניף בבלי, כי היא עוד עלולה להשתמש בו.

הסיפור המלא
קופח כלליתחברה טובה סובלת מבעיה מכאיבה. המון טיפולים נתנו רפואה חלקית מאד, אבל לא זה העניין. העניין הוא שאחרי סידרת בדיקות מאד לא סימפטית הרופא התקשר אליה וביקש ממנה לקחת סוג של תרופה אנטי-אלרגנית. וכדי שהיא תוכל לקחת את התרופה מיידית הוא שלח לה את המירשם בפקס (פרוצדורה סטנדרטית לגמרי, כמו שכולנו יודעים).
היא נסעה למקום של הפקס, ובדרך התקשרה לבית המרקחת בסניף הכללית בשיכון בבלי כדי לבדוק שהם פתוחים. הרוקחת אמרה שהם סוגרים בשמונה (מעניין מה פרויד היה אומר על אלו שאומרים “אנחנו פתוחים עד שמונה” לעומת אלו שאומרים “אנחנו סוגרים בשמונה”), כלומר כעשרים דקות. הנסיעה למקום שבו היה הפקס ובחזרה לוקחת בערך עשרים דקות, אבל בנסיעה פרועה היא הצליחה להגיע כמה דקות לפני.
מכיוון שהיחס בקופת חולים כללית תמיד היה בעייתי, היא התקשרה מהדרך הסבירה את המצב וביקשה לוודא שהם יישארו פתוחים בשבילה. הרוקחת אמרה שלא, היא צריכה להגיע עד שמונה.
נו, אז הרכב הועמד באין-חניה, והבחורה דידתה פנימה (קשה לה ללכת בלי התרופה) לבית המרקחת. ואז הרוקחת סירבה לכבד את המירשם כי הוא הגיע בפקס.

עכשיו, האמת היא שישנו היגיון מסויים בלקבל מרשמים בטופס רגיל (אם כי לא באמת קשה להשיג טפסים של קופת חולים, כזכור לכולנו מהתיכון), אבל עובדתית בתי מרקחת בכל הארץ מקבלים מרשמים בפקס – כולל בתי מרקחת של הכללית, ולפעמים גם זה של בבלי. ראבאק, אנחנו במאה ה-21. חוץ מזה, הרי לא מדובר כאן על תרופה יקרה, או מסוכנת או עם תופעות לוואי אלא על תרופה אנטי-אלרגנית שעוזרת להקל על דלקת מאד מכאיבה. הרוקחת אמורה לדעת שאנשים לוקחים תרופות כאלו כשכואב להם מאד. אבל לא, אין.
הבחורה אמרה לה שזה מירשם די דחוף, ושחתם עליו פרופסור לרפואה שגם מנהל מחלקה בבית חולים של קופ”ח כללית עצמה.
“גם אם הסגן של אלוהים היה חותם אני לא הייתי נותנת” הרוקחת נבחה עליה.

למרבה המזל (הזמני) הבחורה היתה עתירת יוזמה, והיא ניגשה לרופא שבדיוק עבר במסדרון, הציגה לו את הטופס, סיפרה לו על הבעיה, והוא שמח לחתום על המירשם עם החותמת שלו (כי כאמור, זו באמת תרופה לא בעייתית) כשהוא מעקם את האף על הסיפור של הרוקחת (הם כנראה מכירים את הבעייתיות). הבחורה רצה בצליעה לבית המרקחת, אבל השעה כבר 20:02, ואמנם יש אנשים בפנים, אבל הרוקחת כבר לא מקבלת עוד אנשים. בקיצור, היא אומרת, תסבלי את הכאבים עד הבוקר, ואז תצלעי לכאן שוב.
איכסה